مایکروسافت ویندوز 10 را تا ده سال پشتیبانی خواهد کرد

دوشنبه 29 تیر 1394 ساعت 03:27

مایکروسافت اخیرا تایید کرده است که ویندوز 10 را تا سال 2025 میلادی یعنی به مدت ده سال پشتیبانی خواهد کرد.

مایکروسافت تایید کرده است که مانند روال نسخه‌های قبلی ویندوز، ویندوز 10 را تا 10 سال پشتیبانی خواهد کرد. این شرکت صفحه‌ی چرخه‌ی زندگی ویندوز را به روزرسانی کرده است که نشان می‌دهد پشتیبانی‌اش را از ویندوز 10 رسما در تاریخ چهاردهم اکتبر سال 2025 میلادی متوقف خواهد کرد. همچنین این صفحه نشان می‌دهد که پشتیبانی‌های اصلی از ویندوز 10 مثل نسخه‌های قبلی ویندوز پنج سال پس از انتشار رسمی آن در سیزدهم اکتبر سال 2020 پایان خواهد یافت. پایان پشتیبانی اصلی به این معنی است که مایکروسافت هیچ ویژگی یا بهینه‌سازی مهم و جدیدی به سیستم عامل اضافه نخواهد شد. هرچند به‌روزرسانی‌های مربوط به امنیت سیستم و رفع ایرادها تا پنج سال دیگر برای ویندوز 10 ادامه خواهد داشت. 
این صفحه یک پاورقی دارد که می‌گوید احتمالا برخی از به‌روزرسانی‌های آینده برای همه‌ی کامپیوترهایی که به ویندوز 10 مجهز هستند، امکان‌پذیر نخواهد بود:
«به‌روزرسان‌ها روی هم انباشته می‌شوند و هر به‌روزرسانی برمبنای به‌روزرسان قبلی نصب خواهد شد. یک دستگاه باید تمام جدیدترین به‌روزرسان‌ها را نصب کند تا پشتیبانی از آن ادامه داشته باشد. به‌روزرسان‌ها ممکن است با ویژگی‌های جدید یا رفع ایراد یا ترکیبی از هر دو همراه باشند. همه‌ی ویژگی‌ها روی تمام دستگاه‌ها کار نخواهند کرد. اگر یک به‌روزرسان با سخت‌افزار یک دستگاه سازگاری نداشته باشد یا درایورهای دستگاه به‌روز نباشد، ممکن است دستگاه مذکور نتواند به‌روزرسان را دریافت کند. دسترسی به به‌روزرسانی ممکن است براساس کشور، منطقه‌ی جغرافیایی، اینترنت، اپراتور موبایل یا قابلیت‌های سخت‌افزاری متفاوت باشد.»

کناف  - پایان نامه مدیریت - پمپ - سوله - نئوپرن

برچسب‌ها: مایکروسافت
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.