نظر مدیر ارشد شرکت اپل در مورد ادعای بلندپروازانه مدیر شیائومی

جمعه 30 آبان 1393 ساعت 20:32

یکی از مدیران ارشد شرکت اپل پیش‌بینی شیائومی مبنی بر رسیدن این شرکت به بزرگ‌ترین فروشنده اسمارت فون در کمتر از 10 سال آینده را خوشبینانه و در واقعیت بسیار دشوار می‌داند.

مدیر شرکت شیائومی آرزوهای بلندی در سر دارد... لی جون دیروز گفت که شرکتش می‌خواهد در کمتر از 10 سال به رتبه نخست فروشندگان اسمارت فون در دنیا دست پیدا کند.

اظهارنظر بلندپروازانه این شرکت چهارساله چینی امروز مورد توجه یکی از مدیران ارشد شرکت اپل قرار گرفت. بروس سوئل با خوشبینانه دانستن این اظهار نظر گفته که "گفتن این حرف از انجام آن بسیار آسان‌تر است."

وی این اظهار نظر را در "کنفرانس جهانی اینترنت" چین و در پنلی متشکل از لی جون رییس شرکت شیائومی و دیگر مدیران ارشد شرکت‌های تکنولوژی چین و آمریکا عنوان کرده.

نظر مدیر ارشد شرکت اپل در مورد ادعای بلندپروازانه مدیر شیائومی

شیائومی شرکت تازه‌کار چینی است که در عین شگفتی و پس از مدت بسیار کوتاهی هم اکنون به رتبه سوم فروش اسمارت فون در دنیا دست پیدا کرده است.

لی جون نیز در پاسخ به سوئل بر گفته پیشین خود اصرار داشته و تأکید کرده که "اما اگر این پیشبینی واقعیت پیدا کند چه؟" وی در ادامه افزوده "فکر نمی‌کنم در سه سال قبل که ما نخستین اسمارت فون خود رو تولید کردیم، هیچ کسی فکر می‌کرد که به رتبه سوم فروشنده اسمارت فون در دنیا می‌رسیم."

اپل برای مدتی است که شیائومی را به کپی برداری از ایده‌های طراحی خود متهم می‌کند. آخرین پرچمدار این شرکت Mi 4 از جمله محصولاتی است که اپل تاکنون غیرمستقیم اظهارنظرهای تندی در مورد کپی‌برداری آن داشته است. جانی آیو، سرپرست بخش طراحی اپل مدتی قبل در واکنشی تند این اقدامات را "دزدی" عنوان کرده بود.

نائب رییس شیائومی، هیوگو بارا پیش‌تر در مصاحبه ای در مورد اتهامات وارده گفته بود: "طراحان و مهندسین ما از محصولات بزرگ و طراحی‌های برتر دنیای تکنولوژی الهام می‌گیرند، و اگر دقیق ببینیم کسی را نمی‌توان یافت که الهام نگیرد." وی در عین حال آیفون 6 را زیباترین اسمارت فون ساخته شده تاکنون می‌داند.
منبعPCWorld

برچسب‌ها: اپل، گوشی هوشمند
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.