بررسی تغییرات در بخش موبایل سامسونگ به دنبال گزارش مالی اخیر

شنبه 10 آبان 1393 ساعت 15:52

شرکت سامسونگ که با کاهش شدید درآمدها و سود مواجه شده، می‌خواهد تغییراتی بنیادی در بخش موبایل خود ایجاد کند.

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه سوم سال، دقیقا مشابه با پیش‌بینی های اولیه این غول کره ای است: 60 درصد سقوط در سود عملیاتی و 20 درصد کاهش درآمدها نسبت به سال گذشته میلادی. به عبارت دیگر سامسونگ با تزریق پولی بیشتر برای تولید، درآمد کمتری را به ثبت رسانده است.

بررسی تغییرات در بخش موبایل سامسونگ به دنبال گزارش مالی اخیر

عمده دلیل این اتفاق به کاهش سود در بخش بسیار مهم "موبایل" و عدم موفقیت در حفظ موقعیت و سهم خود در بازارهای رقابتی مانند چین می‌باشد. سامسونگ در سه ماهه قبل، جایگاه برتر خود در کشور چین را پس از چند سال حکمرانی به شرکت نوظهور شیائومی واگذار کرد.

کیم هیون جون، نائب رییس سامسونگ پس از انتشار گزارش مالی اخیر اعلام کرده که سامسونگ "تغییراتی بنیادی در مجموعه محصولات خود اعمال می‌کند." به گفته وی سامسونگ در راستای بهینه‌سازی هزینه‌ها، به استانداردسازی قطعات مورد استفاده در محصولات مختلف می‌پردازد و همچنان به رقابت با انواع قیمت‌های بازار ادامه می‌دهد.

کیم گفته که فروش اسمارت فون های بالارده در سه ماهه گذشته "اندکی ضعیف بوده" و در گزارش مالی نیز به تأثیر کم فروش گلکسی نوت 4 که در پایان همین بازه زمانی به بازار آمد، اشاره شده است. البته لازم به ذکر است که فروش اصلی گلکسی نوت 4 و گلکسی آلفا در سه ماهه پیش رو اتفاق خواهد افتاد.

تغییرات بنیادی اعلام شده از سوی سامسونگ از سال 2015 آغاز می‌شود و باید دید که چه میزان از این تغییرات قیمت‌های این شرکت را در بر خواهد گرفت. بزرگ‌ترین مزیت شرکت‌های چینی در قیمت پایین و در عین حال ارائه محصولی پریمیوم به مشتریان است.
منبعThe Verge

برچسب‌ها: سامسونگ، گوشی هوشمند
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.