تصویر جدید از بورد اصلی آیپد نشان از پردازنده قدرتمندتری دارد

سه‌شنبه 22 مهر 1393 ساعت 01:10

همان‌طور که در گذشته نیز شایعاتی شنیده بودیم، اپل در آیپدهای جدید خود از یک پردازنده بهبود یافته A8 به نام A8X بهره خواهد برد. همچنین رم این دستگاه‌ها نیز در اخبار جدید 2 گیگابایت ذکر شده است.

سال گذشته آیپد ایر و آیپد مینی رتینا از همان چیپ A7 استفاده کردند که در آیفون 5s به کار برده شده بود. شاید استفاده از یک چیپ مشترک در این دو دستگاه را نتوان یک مشکل تصور کرد، اما به هر حال انتظار این بود که با وجود یک پردازنده قوی تر در یک دستگاه بزرگ تر iOS ظرفیت بیشتری در اختیار کاربران قرار گیرد.


امسال ظاهرا شاهد چنین اشتراکی میان آیفون 6 و آیپد های جدید نخواهیم بود. وبسایتی تایوانی تصاویری را منتشر کرده که به نظر می‌رسد مادربورد آیپد را نشان می‌دهد و در داخل آن یک پردازنده A8X نیز دیده می‌شود.

علامت X مشاهده شده احتمالا بدین معنی خواهد بود که با یک پردازنده بهبود یافته نسبت به مدل موجود در آیفون 6 روبرو خواهیم بود. وجود یک پردازنده بهینه شده می‌تواند به معنی بهبود در عملکرد گرافیکی، سرعت کلاک بالاتر و یا انجام اعمال جدید باشد.

این وبسایت همچنین ادعا کرده که بورد جدید دارای 2 گیگابایت رم می‌باشد. مراسم 16 اکتبر نزدیک است و جزئیات بیشتری از پیشرفت پردازنده‌های آیپد را باید در این مراسم بشنویم.
منبعEngadget

برچسب‌ها: اپل، آیپد
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.