چرا اچ‌تی‌سی عرضه نخستین دستگاه پوشیدنی خود را به تعویق انداخت؟

جمعه 18 مهر 1393 ساعت 01:41

شرکت اچ‌تی‌سی که از تصمیم خود برای ورود به بازار دستگاه‌های پوشیدنی منصرف شده بود، حالا خبر داده که قصد دارد با صرف زمانی بیشتر، محصولی بهتر را روانه بازار کند.

شایعات چند ماه گذشته همگی خبر از معرفی نخستین دستگاه پوشیدنی شرکت HTC در سال جاری می‌دادند. در واقع طبق برنامه زمانی قرار بود این اسمارت واچ در همین ماه معرفی شود، اما بعدها خبر رسید که این شرکت فعلا قصد ورود به این عرصه را ندارد.

اچ‌تی‌سی و عرضه دستگاه پوشیدنی

حالا یکی از سخنگویان اچ‌تی‌سی در مصاحبه ای با Recode اعلام کرده که علیرغم طراحی، این کمپانی از تصمیم خود برای معرفی نخستین اسمارت واچ خود صرف نظر کرده است. به اعتقاد این شرکت هیچ کدام از شرکت‌های تولیدکننده اسمارت واچ‌های کنونی طرحی صحیح از یک اسمارت واچ واقعی ارائه نکرده‌اند.

البته این عدم معرفی به معنای خروج این شرکت تایوانی از حوزه دستگاه‌های پوشیدنی نیست. اچ‌تی‌سی کماکان بر روی این دستگاه و استراتژی خود کار خواهد کرد تا محصولی در خور مشتریان را تولید کند. حال این استراتژی چه خواهد بود هنوز روشن نیست.

اچ‌تی‌سی و عرضه دستگاه پوشیدنی

زمان چندان زیادی از ظهور صنعت دستگاه‌های پوشیدنی و اسمارت واچ‌ها نمی‌گذرد و فضای پیشرفت بسیار زیادی در بخش تکنولوژی‌های باتری، صفحه نمایش، نرم افزار و البته طراحی این محصولات وجود دارد. اچ‌تی‌سی در سه ماهه‌های اخیر با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم کرده و اگرچه توانسته در سه ماهه اخیر اندکی بر سود خود بیفزاید، با این حال فروش این شرکت همچنان شرایط مناسبی ندارد.

تولید دستگاهی چون دیگر دستگاه‌های معمول پوشیدنی و البته حضور رقبای بزرگی چون سامسونگ می‌تواند ریسک بزرگی برای اچ‌تی‌سی باشد.

احتمالا سال آینده شاهد حضور نخستین دستگاه پوشیدنی اچ‌تی‌سی در بازار خواهیم بود.
منبعEngadget

برچسب‌ها: htc
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.