X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

امن‌ترین حافظه SSD دنیا می‌تواند از راه دور خود را از بین ببرد!

شنبه 12 مهر 1393 ساعت 05:17

حافظه‌های SSD جدید شرکت سکیور درایو قادرند از راه دور و با استفاده از یک پیام متنی خود را نابود کنند. علاوه بر آن چندین و چند امکان دیگر نیز برای حفاظت و حذف اطلاعات در شرایط اضطراری برای این حافظه‌ها تعریف شده که به ضرس قاطع می‌توان آن را امن‌ترین حافظه موجود در بازار تصور کرد.

از دست دادن یک لپ‌تاپ حاوی اطلاعات شخصی بسیار ناراحت کننده است، اما از دست دادن لپ‌تاپی که حاوی اطلاعات مهم و رازهای شرکتی است عواقب بسیار خطرناکی برای فرد و شرکت به دنبال خواهد داشت. بنابراین در چنین شرایطی داشتن یک حافظه SSD مجهز به GSM که قادر است از راه دور امکان خود ویرانگری داشته باشد، خیال شما را بسیار راحت خواهد کرد.


این محصولی است که شرکت بریتانیایی Secure Drive ارائه کرده و در صورت ربوده شدن و یا گم شدن لپ‌تاپ مجهز به SSD های این شرکت، کافی است با ارسال یک پیام متنی از پیش تعیین شده به شماره این SSD اقدام به از بین بردن اطلاعات موجود در آن کنید. البته منظور از بین رفتن، لزوما فرمت اطلاعات نیست، بلکه در این حافظه‌ها نوعی مکانیزم تعبیه شده که چیپ های فلش مموری را به شکل فیزیکی از بین می‌برد.

در صورت عدم امکان ارسال پیام متنی، از بین بردن فایل‌ها به محض جدا شدن از کانکتورهای SATA II، تلاش برای دست کاری مکانیزم‌های امنیتی، جلوگیری از ورود سیگنال GSM برای مدت معینی به دستگاه و حتی با تعریف نوع خاصی از ضربه‌های دست از طریق سنسورهای حرکتی نیز پیش‌بینی شده است. در کنار تمامی این موارد اطلاعات از طریق یک استاندارد 256 بیتی AES CBC تعریف شده که بالاترین نوع رمزگذاری اطلاعات است.


البته امنیت بالا، صرف هزینه ای بالا را نیز به همراه دارد. قیمت پایین‌ترین مدل SSD های شرکت سکیور درایو 1567 دلار است که در کنار آن 180 دلار برای ابزار جانبی مربوط به سنسورهای ویژه حرکتی و سالانه 47 دلار برای استفاده از سیستم GSM آن نیز باید پرداخت شود.
منبعGizmodo

برچسب‌ها: حافظه SSD
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.